Значення картин по номерах


феномен картини по номерах1954 картини за номерами стали явищем, що є засвідченим феноменом. Один мистецтвознавець з жалем відмітив, що картин за номерами висить в Американських будинках більше, ніж оригінальних витворів мистецтва. Картини розмальовки для дорослих були мостом між старомодним внутрішнім часом для відпочинку і новими споживчими виробами, з якими була обіцяна зручність і легкість. Це передбачало розвагу, сенс виконання, і прикраси, зроблені власноруч. У цих комплектах багато людей виявило вперше задоволення творчого потенціалу. Хоча критики цього хобі казали, що картини за номерами зробили більше, щоб затьмарити сприйняття мистецтва громадськістю, ніж будь-який інший комерційний продукт, прибічники стверджували, що це хобі піднімає сприйняття живопису.

інструкція картини по номерахМісце картини удома призвало до обережної думки. Комплект брошур забезпечив хорошу інструкцію для початківців художників. Картина із зображенням озера або лісу може бути згрупована з "барометрами, вогнепальною зброєю, лозою або зі зразками мух і приманок". Кожна кімната в домі заслужила на живопис, вітальня і навіть дитяча кімната може перетворитись на приватну "галерею". В комплекті брошур розповідалось про картинне угрупування, фокусних місцях, масі і важливості і належному балансі розміру.

абстракція картини по номерахАбстрактний живопис не апелював великою кількістю людей захоплених своїм хобі. Дослідження, проведені в 1950-х роках підтвердили, що багато американців відносились до абстрактного живопису з підозрою, за винятком зразків, що прикрашали плитку для поверхонь, пластмас або картинні рамки.

рамка картини по номерахКрасиво обрамлені картини займають центральне місце в багатьох будинках, і професійні творці картин розгорнули успішний бізнес на картинах розмальовках по цифрах. В Толедо, штат Огайо, виникло, до речі, багато "великих бізнесменів", які створювали картини по номерах. Вони почували себе як Рембрандт. Вони вибирали і порівнювали кадри, і вважали, що кожен з них це його власний, оригінальний, істинний шедевр, що заслуговує, щоб його купили і кращої рамки.

компроміс картина за номерамиКартина за номерами функціонувала, як компроміс між істинним творчим потенціалом і точним дотриманням інструкцій. Справжнє мистецтво почалося в той момент, коли людина, захоплена своїм хобі нехтувала схемами, щоб змішати кольори, додавала або пропускала деталі, або детально зупинялася на темі. Роблячи щось, що не було мистецтвом, можна дізнатись чим є мистецтво. Стираючи межі мистецтва і ремесла, людина, захоплена своїм хобі зробила цей живопис її власним, видаляючи автомобіль на узбіччі, загорожу уздовж дороги чи інші деталі.

картина по номерах бабине літоЗрештою, місце картини було дедалі вагомішим, збагативши бачення світу людиною, захопленою своїм хобі. Оскільки один художник помітив, що: "раніше для мене дерево було тільки деревом. Зараз я часто бачу до десяти різних кольорів в єдиному дереві". Один з найбільш деталізованих комплектів картин по номерах був Бабине Літо, яке зображувало палітру дев'яноста кольорів, десять з яких можна побачити в дереві, праворуч на першому плані.

картина за номерамиДо кінця 1950-х років, первинний візуальний творчий досвід американців прийшов з телебачення. У розмовній мові, вираз "за номерами" витіснив вираз "по книзі", як зневажливе для найпопулярніших і за визначенням, шаблонних продуктів масової культури. Вони отримані з тонко каліброваного оглядового дослідження і моделювання прогнозування медіа-ефектів, які залишили мало шансів.

 

Автор тексту: Богдан Власенко