Малювання по номерах


Купити малювання по номерахЗапитайте Дена Роббінса про його внесок в культуру 20-го століття - і що він говорить про мистецтво в цій країні - і він буде сміятися.

Це було трохи більше, ніж півстоліття тому, в голову Роббінса прийшла ідея, яка потрясла Америку. Це була концепція, яка стала такою великою, як спідниці пуделя або повітряний наліт дрилі назад в 1950-і роки. Це була ідея комплектів картин для дорослих.

Картини по номерах на полотні раптом стали гарячою темою знову, багато в чому завдяки новій виставці в Національному музеї Смітсонівського інституту американської історії, під назвою "картини по номерах: Облік смаку в 1950-і роки".

Шоу, є лише частиною відродження. Була також стаття в журналі "Smithsonian". Колекціонери за великі гроші купують картини по номерах на eBay. CBS в неділю вранці планує сегмент з даного питання. І оновлюється зацікавленість в книзі Роббінса 1997, "Що трапилося з картинами по номерах", яка добре продається знову. "Ви запитаєте ... що сталося?" Роббінс відповідає, посміхаючись. "П'ятдесят років минуло. Пройшов час. Тепер розмальовки по цифрах як предмет колекціонування. Це кітч."

"Це було дуже цікаво для мене, спуститися в зал і бачити, як люди розглядають ці картини", говорить Вільям Л. Бірд, куратор виставки та власник близько 30 малювань по номерах, придбаних в магазинах, блошиних ринках та інтернеті протягом багатьох років.

Людям цікаво подивитись на такі відомі роботи, як «Швейцарське село» Едгара Гувера або "Старий млин" Етель Мерман. Метою Бірда було дати відвідувачам уявлення про те, що картини по номерах на полотні, які продаються під гаслом "Кожен Людина Рембрандт" вписуються в життя людей, які намалювали їх.

"Це хобі для людей, які знайшли вільний час і хочуть прикрасити оселю власними витворами мистецтва", говорить Берд.

Роббінсові 76 роки і він до сих пір працює як вільний художник і дизайнер. Це він започаткував ідеєю, що в кожному з нас є трохи художника.

"Я завжди говорив, що малювання по номерах це не мистецтво. Але це дає людині досвід мистецтва," говорить він, сидячи в своєму підвалі ("Це не студія," наполягає він. "Це підвал і Я просто випадково тут працюю").

"Більшість людей не наважуються підняти кисть і спробувати щось намалювати. З розмальовками по цифрах, у вас є план і попередньо змішана фарба, це допомагає відкинути сумніви. Картина по номерах дає людям відчуття, що вони створили щось самі".

Автор тексту: Богдан Власенко