Як з'явились картини по номерах.


Картини по номерах були створені в 50-х роках ХХ століття в США, художником Деном Робінсом і Максом Кляйном, засновником компанії Palmer Paint Company, яка займалася виробництвом різних фарб для малювання. Макс і Ден хотіли створити спосіб, за допомогою якого, будь-яка людина мала б можливість написати справжню картину. Проте основною їх метою було збільшення попиту на продукцію своєї компанії. Чи могли вони припустити, що вони не просто збільшать продажі своєї компанії, а створять справжній напрям в живописі!

Незабаром, Ден Робінс винайшов той вид картин для малювання, які ми зараз називаємо картини по номерах. За основу був покладений принцип, який використав для навчання своїх учнів живопису Леонардо да Вінчі: він розкреслював полотна на контури і проставляв в них цифри, а його учні розфарбовували ці контури відповідними кольорами.

Першим розфарбовуванням по номерах була "Абстракція №1", зроблена на картоні, але Максу Кляйну вона не сподобалася, і він запропонував Дену створити інші види подібних картин, з малюнками цікавішими для покупців. Незабаром Ден Робінс створив серію з 36 видів картин, об'єднавши їх в одну назву "The Craft Master System" (Система Майстрового Мистецтва).

Спочатку попит на такі набори не був великим тому фахівцями компанії було розроблено декілька маркетингових ходів для залучення покупців. Так, приміром, був встановлений велетенський рекламний щит із заготівлею картини, і щодня на нім зафарбовувалися певні ділянки. Праця Palmer Paint Company не пройшла дарма, і картини по номерах отримали величезну популярність.

Але, цей новий вид живопису не припав до душі професійним художникам, які відзивалися про нього негативно. Проте, мільйони людей набули нового хобі і їх захвату не було межі.

У Америці навіть з'явилися справжні колекціонери таких картин по номерах, колекціонери купували по всій країні раритетні картини, що колись мали популярність, і організовували виставки картин по номерах по усій Америці. Ці картини були вже не звичайним хобі людей різного віку того часу, а справжнім символом.

Не так давно, Ден Робінс навіть написав книгу, в якій він розповідає як змінилося його життя після створення нового напряму в живописі. Картини для малювання по номерах, створені художником Деном Робінсом стали символом нового жанру образотворчого мистецтва і хобі, яке у наш час в Україні набуває все більшої і більшої популярності і захоплює все більше і більше людей.

Автор тексту: Богдан Власенко